Remontas

LT|EN|RU

Statistics

Kadangi vieną jau "Pentagon-128k" sulitavau ir veikia :), tai atnešė Xobbiman tvarkyti savąjį "Pentagon-128k":

1) Atlituojame visus laidus nuo plokštės. Nuplauname plokštę su vandeniu ir gerai išdžioviname:
2) Prisilituojame kištukus, kad galėtume "Pentagon-128k"  pajungti į SCART'ą (RGB video):
3) Vaizdas yra bet nestabilus. Kaista kai kurios mikroschemos. Iškerpame įtartinas  mikroschemas. Prie to paties pakeičiame klaviatūros apklausai skirtas mikroschemas (AP5). Prilituojame ant maitinimo magistralių keraminius kondensatorius. Vaizdas susitvarko (kvadratas su juodu rėmeliu):
4) Kvadratas šiuklynas :(, reiškia bloga operativinė atmintis. Pjaustau duomenų takelius. Keičiu ram mikroschemas. Vaizdas panašėją į tai koks turi būti:
5) Blogos ram mikroschemos :(  Su Xobbiman pasitaręs, gaunu leidimą keisti visas ram mikroschemas. Nukandžioju mikroschemų kojeles. Išlituoja po vieną kojelę. Valau skylutes. Lituoju naujus lizdus. Keitimas pasiteisino, rodoma šachmatų lenta:
6) Keičiame Z80, VG93 ir rom lizdus. Įlituojame kai kurias iškarpytas mikroschemas. Įstatome Z80, vaizdas nesikeičia, vis dar šachmatų lenta. Ech, yra dar sugedusi mikroschema, ar nutrūkęs takelis:
7) Tikriname signalus prie procesoriaus: taktinis dažnis, reset, duomenų ir adresų linijos. Atrodo viskas gerai. Vis dar šachmatų lenta :(
8) Keičiu registrą ir keletą smulkios logikos mikroschemų. Atsiranda vertikalios linijos:
9) Bandom su rom. Startuoja beisikas:
10) Sulituojame likusias mikroschemas. Bandau tr-dos komandas. Diskasiukio galva lekia į paskutinį takelį. Dar yra bėdų su pagrindiniu meniu ir tr-dos kontroleriu:
11) Dar keletas mikroschemų keitimas ir "Pentagon-128k" sutvarkytas:

Paskutinį kartą keistas: 2015-05-07 23:34:57

© 2010-2022 www.8bit.lt